Tajemný svět doteků

 

Nabídka masáží

Klasická masáž

Masáž, nazývaná též švédská, se v ucelené podobě začala aplikovat před zhruba sto lety a dnes patří mezi základní a často aplikované metody. Při masáži dochází k uvolnění svalů a kombinací souboru hmatů, tření a hnětení pomáhá k aktivaci krevního a lymfatického systému a pomáhá také v boji se stresem či nespavostí.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Sportovní masáž

Sportovní masáž uvítají nejen sportovci. Třebaže vychází z klasické masáže, má svá specifika, kterými se od ní liší. Založena je na pevných a silných masážních tazích, které pronikají hluboko do pohybového aparátu, a tím pomáhají ulevit od bolesti svalů a šlach způsobených sportovní aktivitou nebo jednostranným namáháním.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Relaxační masáž

Nezpochybnitelný význam relaxační masáže vychází najevo v dnešním uspěchaném světě. S klasickou masáží sdílí intenzitu, ale oproti ní je jemnější a pomalejší. Vhodná je při psychické či fyzické únavě a využívá se též k její prevenci. Relaxační masáž ocení především ti, kteří si u masáže chtějí v první řadě odpočinout.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Regenerační masáž

Působením na hlouběji uložené svaly pomáhá uvolnit napětí a odstranit jejich ztuhlost. Vhodná je při bolestech svalů, které jsou uvolňovány specifickou kombinací hmatů. Prokrvení a aktivace svalových tkání tělu vrací vitalitu, pohyblivost a pružnost, a zmírňuje následky špatného držení těla.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Reflexní terapie

Šetrná, účinná a dlouhou tradicí ověřená metoda pocházející z Vietnamu, Číny a Indie, je založena na umístění nervových zakončení jednotlivých tělesných orgánů na všech zakončeních lidského těla. Masáží reflexních zón na rukou a na chodidlech dochází k podpoře regenerační schopnosti organismu. A kromě toho je tak příjemná!

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Baňková masáž / Guasha

Metoda, známá z Mezopotámie, Egypta, Indie i Jižní Ameriky, je jednou z nejúčinnějších technik v boji s problémy pohybového aparátu. Aplikací baněk a jejich následným posunováním po kůži dochází k podtlakovému efektu na větší ploše a k celkovému pocitu uvolnění ošetřených částí těla. Zejména po první aplikaci existuje možnost výskytu modřin v místech přiložení baněk, které ovšem nejsou nebezpečné a během několika dnů se samy ztratí.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Těhotenská masáž

Jedna z nemnoha možných postupů odstranění bolesti v době těhotenství. Přibližně od třetího měsíce těhotenství je vhodná pro úlevu od bolesti a navození pocitu úlevy a pohody pro nastávající maminky. Masáž uvolňuje bolesti zad, šíje, pocity těžkých nohou, otoky nohou, prohýbání se v bedrech a celkově harmonizuje psychiku a pohodu těhotné ženy.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Masáž lávovými kameny

Tato „královna masáží“ patří mezi nejznámější a nejpříjemnější masážní techniky. První zmínky o blahodárných účincích horkých kamenů pocházejí z Číny, kde se objevily už 2 000 let před naším letopočtem. Teplo z kamenů se rozlévá po celém těle a zvyšuje tím účinnost speciálních hmatů, které povzbuzují činnost orgánů, detoxikaci a celkovou regeneraci těla, a v neposlední řadě působí příjemným relaxačním účinkem.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Dornova metoda

Autor této metody, Dieter Dorn, našel způsob, jak rychle a jemně korigovat vysunuté obratle, skoliózu, bolavá ramena, kyčle, kolena, klouby, délku končetin, a tím vyrovnat celkovou statiku těla. Dornova metoda spočívá v aktivní účasti ošetřovaného jeho přirozeným a volným pohybem. Oproti chiropraxi se ošetřovaná osoba nemusí bát prudkých a násilných pohybů. Metodu je vhodné podstoupit několikrát a vhodné je doplnit ji Breussovou masáží, která její účinek ještě více podpoří.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Breussova masáž

Masáž, nesoucí jméno svého objevitele, rakouského léčitele Rudolfa Breusse, je ideálním doplňkem Dornovy metody, ale může být aplikována i samostatně. Při masáži se za pomoci kvalitního třezalkového oleje uvolňují meziobratlové bloky, čímž se páteř srovná do původní pozice a dochází též k uvolnění napětí ve svalstvu.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Havajská masáž Lomi-Lomi

Tato tradiční masážní technika se začala užívat na Havajských ostrovech a je odvozena od léčebné polynéské metody obnovení rovnováhy těla a mysli. Masáž, označovaná za „perlu“ mezi ostatními terapiemi, a jejíž název v překladu znamená „laskavé ruce“, je charakteristická rytmickým využíváním nejen prstů a dlaní, ale především předloktí a loktů. Tato kombinace vyvolává silný relaxační účinek, stimuluje lymfatický systém a napomáhá detoxikaci organismu.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Indická masáž hlavy

Skládá se z technik ájurvédské masáže, pocházející z Indie, a je starší více než 1 000 let. Jedná se o jemné, léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horní části paží, které harmonizuje tělo i duši, a to především svým antistresovým účinkem. Významně rovněž napomáhá odstranění migrény a vylepšuje stav pokožky hlavy i samotných vlasů.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Severothajská masáž

Velmi stará východní technika masáže, prováděná původně v buddhistických klášterech a vyučovaná ve městě Chiang Mai, pracuje s energetickými drahami, připomínajícími meridiány v tradiční čínské medicíně, které souvisí s vnitřními orgány, tělesnými funkcemi i psychickými procesy. Oproti rozšířenějšímu jižnímu stylu je důraz na práci na nohou i energetických drahách větší, což přináší pomalé plynulé uvolnění. Obvykle se provádí přes oblečení.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Masáž horkým voskem

Tato luxusní procedura má blahodárné účinky, neboť zjemňuje a zvyšuje pružnost pokožky a zabraňuje tvorbě vrásek. K masáži se používají výhradně speciální svíčky z přírodních aromatických olejů, které v kombinaci s masážním olejem pokožku prokrví a zanechá ji jemnou a hebkou. Vhodná je pro každého, kdo stojí o nevšední zážitek, ale i pro sportovce na uvolnění a regeneraci svalů.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Manuální Lymfodrenáž celého těla

Je ručně prováděná masáž, která má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek. Za pomocí jemné techniky se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuje lymfatický systém těla.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Rašelinové či parafínové zábaly

V našem provedení zábal spočívá v klasické masáži, která je doplněna jednou z nejúčinnějších metod tepelné terapie. Ať už si vyberete zábal rukou, nohou, či zad, dočkáte se prohřátí, prokrvení a zjemnění pokožky a uvolnění kloubů a svalů. Užívány jsou zábaly z rašeliny či parafínu, což je speciální vosk vznikající destilací ropy, doplněný o vitamíny a aromatické oleje (čokoláda, med, ájurvéda).

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Tejpování

Metoda používaná samostatně či jako doplněk masáže spočívá ve fixaci kloubů či namožených svalů. Působí podobně jako ortéza, avšak díky své elasticitě připomínající elasticitu kůže maximálně splyne s pokožkou a neomezuje pohyb kloubu či svalu. Oblíbené je především mezi sportovci, ale ocení ho téměř kdokoliv, neboť poskytuje velmi rychlou úlevu od akutních i chronických bolestí.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde

Uvolňování spoušťových bodů (trigger pointů)

Spoušťové body jsou tuhými, drobnými uzlíky ve svalech, která bývají na pohmat velmi bolestivá. Mohou se též projevit bolestí zad, hlavy, šelestem v uších nebo snížením pohyblivosti nohou. Jejich problematikou se medicína zabývá od 40. let minulého století, a třebaže jejich uvolňování nebývá vždy příjemné, jedná se o rychlou a účinnou metodu.

Poskytuje:
Ceny:

Aktuální ceník stáhněte zde